Czy leczenie kanałowe jest bolesne?

Bardzo często nasze zęby są ostatnią rzeczą o której myślimy. Czy Państwo też tak macie, że jeżeli ząb nie boli tak, że nawet leki przeciwbólowe nie pomagają to omijacie gabinet stomatologiczny z daleka?

Długie odwlekanie w czasie wizyty u stomatologa, sprawia, że zwykła próchnica zęba, może się zamienić w nieodwracalne zapalenie miazgi. Wtedy niezbędne jest leczenie endodontyczne.

Jeszcze niedawno leczenie endodontyczne odbywało się na kilku wizytach. Obecnie, dzięki nowoczesnym technologiom oraz doświadczeniu stomatologów, istnieje możliwość przeprowadzenia zabiegów z zakresu endodoncji na jednej wizycie.

U wielu pacjentów nie do pokonania jest strach przed bólem. Jest to naturalne zachowanie przed tym, co nieznane. Leczenie kanałowe jest zupełnie bezbolesne. Przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym sprawia, że pacjenci czują się komfortowo i bezpiecznie. – opowiada dr Marta Hanajczyk.

Nie można w 100% zapobiec leczeniu kanałowemu. Nie da się tego przewidzieć. Na pewno da się zminimalizować ryzyko dostania się zapalenia do miazgi zęba. Niezbędne jest, aby przestrzegać higieny jamy ustnej i przynajmniej raz na pół roku chodzić na wizyty do stomatologa.

Od kilku tygodni bolał mnie ząb. Ból był nie do zniesienia. Nasilał się podczas jedzenia zimnych oraz gorących potraw, a także w nocy. Kiedy poszłam na konsultację do gabinetu Omni-Dent okazało się, że mój ząb jest objęty ostrym zapaleniem miazgi. Już podczas pierwszego spotkania dr Hanajczyk omówiła ze mną szczegółowy plan postępowania,wskazując, leczenie endodontyczne jako dobrze rokujące. Zabieg był całkowicie bezbolesny. Dzisiaj mija rok od mojego zabiegu u dr Marty Hanajczyk a ja nadal mogę cieszyć się pełnym uśmiechem i co ważne – własnymi zębami. – opowiada jedna z pacjentek gabinetu Omni Dent.

Już nie będziecie musieli rezygnować z ulubionych potraw czy zarywać nocy z powodu bólu zęba. Leczenie endodontyczne sprawi, że na nowo odzyskacie Państwo radość z życia a nasza wykwalifikowana kadra zadba o Wasz komfort.

Zapraszamy na konsultację już dziś!