Czy leczenie kanałowe jest dla mnie?

Łapią Państwa nagłe bóle zęba, które trwają od kilku minut do kilku godzin? Zrezygnowaliście ze spożywania słodyczy lub ciepłych i zimnych napojów, ponieważ ząb stał się na nie nadwrażliwy? Oznacza to, że Państwa ząb mógł zostać objęty nieodwracalnym zapaleniem miazgi.

W takiej sytuacji zalecane jest leczenie endodontyczne. Oczywiście każde, poprzedzone jest wnikliwym wywiadem lekarskim.

Zdarzają się sytuacje, w których ząb wymagający leczenia nie boli a jedynie zmienia kolor na ciemniejszy. Wtedy wykonywane jest zdjęcie RTG. Leczenie kanałowe jest kosztowne, ale w perspektywie czasu bardziej oszczędne, niż usunięcie chorego zęba, a następnie uzupełnienie luki implantem.

Do uratowania Państwa zęba przyczyni się nie tylko zespół doświadczonych stomatologów, ale także nowoczesny i specjalistyczny mikroskop endodontyczny. Pozwala on na odnalezienie ciężko dostępnych i prawie niewidocznych kanałów.

Żyjemy w ciągłym biegu. Mając własną rodzinę, pracę oraz dodatkowe zajęcia, często zapominamy o kontrolach lekarskich. Szczególnie stomatologicznych. Dopóki zęby nie dają o sobie znać, omijamy gabinety stomatologiczne. Spowodowane jest to brakiem czasu oraz niewystarczającej wiedzy na temat tego, jak próchnica może być groźna zarówno dla całego uzębienia, jak i naszego organizmu. Im szybciej podejmiecie się Państwo leczeniu endodontycznemu tym szanse na jego uratowanie wzrosną. – opowiada dr Marta Hanajczyk.

Dr Marta Hanajczyk robi wszystko, aby Państwa ząb został uratowany i służył Wam przez kolejnych kilka a nawet kilkanaście lat. W każdy zabieg wkłada całe swoje serce i dokłada wszelkich starań, abyście byli zadowoleni z efektu końcowego.

Macie Państwo pytania dotyczące leczenia endodontycznego? Zapraszamy na konsultację do gabinetu Omni-Dent podczas której, dr Marta Hanajczyk opowie Wam więcej na temat leczenia i rozwieje Państwa wszelkie wątpliwości.

Olśniewający uśmiech? Dbaj o niego już od dziś!