Czy warto poddać się leczeniu kanałowemu?

Według statystyk, aż 40% osób zwraca uwagę na uśmiech podczas pierwszego spotkania. Ponad 70% pracodawców częściej zatrudnia osoby posiadające estetyczny uśmiech. To właśnie uśmiech dodaje więcej atrakcyjności i pewności siebie. Dlatego warto o niego dbać.

Zdarzają się w życiu sytuacje, którym nie możemy zapobiec. Na szczęście nie ma sytuacji bez wyjścia. Tak też jest w przypadku zepsutego zęba, którego lekarz stomatolog nie jest w stanie wyleczyć za pomocą zwykłego leczenia zachowawczego. Wtedy macie Państwo do wyboru: usunąć zęba lub poddać się leczeniu endodontycznemu.

Przed podjęciem leczenia, przeprowadzam wnikliwy wywiad lekarski oraz bardzo dokładnie analizuję każdy przypadek. Natomiast jeżeli jest większe uzasadnienie do zabiegu implantacji to wtedy proponujemy takie rozwiązanie. Wszystko jest omawiane z pacjentem i sami nie podejmujemy decyzji o dalszej drodze leczenia. – opowiada dr Katarzyna Świerkowska – Grochowska.

Dr Katarzyna Świerkowska – Grochowska w ciągu 15 lat pracy zawodowej, przeprowadziła ponad 6 tys. zabiegów endodontycznych, zakończonych sukcesem.

Aż 95% osób mających do wyboru leczenie kanałowo zęba czy jego usunięcie, wybiera to pierwsze. Zdecydowanie lepiej mieć jak najdłużej własnego, naturalnego zęba. Jeżeli są możliwości na jego zachowanie to warto z nich skorzystać.

Po leczeniu endodontycznym ząb jest martwy, ale mimo tego spełnia swoje dotychczasowe funkcje – zapewnia właściwą estetykę oraz dobrze rozdrabnia pokarm.

Jeżeli macie Państwo inne pytania dotyczące leczenia endodontycznego zapraszamy na konsultację.