Higienizacja

Stomatologia ogólna dysponuje szerokim wachlarzem usług poprawiających wygląd naszego uzębienia. Jedną z nich jest higienizacja zębów.

Przez lata stosowałam pasty wybielające. Okazało się, że są one szkodliwe i niekorzystnie wpływają na szkliwo. W gabinecie Omni-Dent skorzystałam z higienizacji zębów. Aktualnie chodzę na czyszczenie zębów raz na pół roku i jestem bardzo zadowolona z efektu. Znajomi pytają mnie, gdzie wybielałam zęby. Są zaskoczone, kiedy mówię im, że to tylko zabieg higienizacji. – opowiada 35-letnia pacjentka gabinetu Omni-Dent.

Kamienia nazębnego nie da się całkowicie usunąć przy użyciu szczoteczki i pasty do zębów. Stomatolodzy zalecają higienizację zębów raz na 6 miesięcy.

W skład pełnej higienizacji zębów wchodzą: Skaling – polega na usunięciu kamienia nazębnego za pomocą wody. Skaling jest bezbolesny, jednak osoby z niższą tolerancją bólową mogą czuć podczas jego wykonywania delikatny dyskomfort.

Piaskowanie – polega na usuwaniu osadów i nieestetycznych przebarwień (powstałych w wyniku np.: palenia tytoniu, picia kawy, czarnej herbaty czy czerwonego wina).


Fluoryzacja – jest ostatnim zabiegiem higienizacyjnym. Jej celem jest wzmocnienie szkliwa zębów, zwiększenie jego odporności na próchnicę oraz zmniejszenie nadwrażliwości szyjek zębowych. Polega na nałożeniu na wcześniej oczyszczone zęby preparatu z wysoką zawartością fluoru.

Zanim wybierzecie się Państwo na wybielanie zębów lub sami będziecie wybielali je domowymi sposobami, warto wybrać się na higienizację zębów. To nie tylko bezpieczny sposób na poprawienie wyglądu uzębienia, ale również niedrogi.

Zapraszamy na konsultację do gabinetu Omni-Dent, a wspólnie zadbamy o Państwa uzębienie.