Dlaczego warto poddać się leczeniu implantologicznemu?

Włoski reżyser filmowy Federico Moccia powiedział kiedyś: Jeden uśmiech i wszystko wyda Ci się łatwiejsze. Zgadzacie się Państwo z tym? My zdecydowanie tak!

Zdrowy uśmiech to nie tylko zdrowe całe ciało, to także podstawa w kontaktach między ludźmi. Zapewnia większą pewność siebie i sprawia, że szybciej zdobywamy przychylność drugiej osoby. Sprawia również, że wyglądamy na młodszych niż nasi rówieśnicy.

Powstające ubytki przestały być problemem. Przy zastosowaniu najnowszych technologii, wysokiej jakości materiałów a także doświadczeniu lekarzy, odzyskacie Państwo pełne uzębienie, nawet w przypadku całkowitego bezzębia.

Problemy z trawieniem, bolesne migreny, pogorszenie estetyki uzębienia – to tylko niektóre z komplikacji wynikające z braków zębowych, o których mówią pacjenci. Na szczęście świadomość ludzi o konsekwencjach posiadania luk w uzębieniu jest większa. Coraz więcej pacjentów decyduje się na leczenie implantologiczne praktycznie od razu po utracie zęba. Pozwala to na skrócenie czasu leczenie, a także zmniejszenie kosztów do minimum. – opowiada właścicielka kliniki Omni-Dent dr Katarzyna Świerkowska – Grochowska.

Wstawiony implant zapobiegnie bezpowrotnemu zanikowi kości, jakie ma miejsce po utracie zęba. W ciągu 3 lat od nieuzupełnienia luki w uzębieniu w miejscu utraconego zęba zanika ok. 50% – 70% tkanek. Dlatego lekarze apelują, żeby nie bagatelizować utraty zęba, ponieważ w dłuższej perspektywie problemy mogą być naprawdę poważne.

Chcielibyście Państwo dowiedzieć się więcej na temat leczenia implantologicznego?

Zapraszamy do gabinetu Omni-Dent, a nasi specjaliści odpowiedzą Państwu na nurtujące Was pytania.