Stomatologia Dziecięca

Przychodzi w życiu dziecka taki moment, że musi udać się na pierwszą wizytę do stomatologa. Chyba jeszcze żadnego dziecka nie ucieszyła ta wiadomość. Wizyta u dentysty jest dla państwa pociech ogromnym przeżyciem, która ma wpływ na ich późniejsze nastawienie do odwiedzania gabinetów stomatologicznych.

W gabinecie Omni-Dent dokładamy wszelkich starań, aby pierwsza wizyta Państwa Pociechy była miłym doświadczeniem. Odpowiednio wykwalifikowana kadra stomatologiczna dba o jak najlepsze samopoczucie Malucha i przyjemne wrażenia. Dzięki umiejętnemu podejściu naszych stomatologów, leczenie mlecznych zębów przebiega bezstresowo, a dzieci chętnie do nas przychodzą. – opowiada dr Katarzyna Świerkowska - Grochowska

Pierwsza wizyta jest wizytą adaptacyjną podczas której Państwa Dziecko oswaja się z gabinetem i tym, co się w nim znajduje. Pierwsze ząbki mleczne pojawiają się ok. 6 miesiąca życia. Może się wydawać, że w tym okresie Mały Pacjent nic nie rozumie i nie będzie pamiętał. To właśnie podczas pierwszej wizyty Maluszek zapamiętuje najwięcej. Jeżeli pojawi się po raz kolejny w gabinecie przypomina sobie czy jest to miejsce przyjemne czy też nie. Dlatego ważne jest aby atmosfera w gabinecie stomatologicznym sprzyjała Państwa Dzieciom.

Dziecko pójdzie z chęcią do stomatologa, kiedy wywołają Państwo w nim pozytywne skojarzenia. Możecie mówić, np.: „usiądziesz na magicznym fotelu”, „będziesz mógł mieć tęczową plombę”. Ważne, żeby dziecko miało w głowie obraz czegoś przyjemnego. Aby w drodze do stomatologa wyobrażało sobie bajkę.

Warto, abyście chodzili Państwo z dzieckiem regularnie do jego ulubionego stomatologa. W sytuacji, kiedy Maluch ma skłonności do próchnicy to nawet co 3 miesiące. Każdy niewyleczony „mleczny” ząb zaczyna boleć, co z kolei zniechęca dziecko do udania się do gabinetu stomatologicznego.

Zapraszamy na wizytę konsultacyjną do gabinetu Omni-Dent podczas której dziecko oswoi się z gabinetem stomatologicznym, a Państwo dowiecie się, jak dbać o zęby dziecka.